Yerli Kuralı İçin Kritik Zirve

Yerli Kuralı İçin Kritik Zirve!

Son dakika haberi…Kulüpler Birliği Vakfı yönetimi, Gençlik ve Spor Bakanı ile Hazine ve Maliye Bakanı ile buluşuyor. Masada vergilerin yanı sıra yerli oyuncu kuralı da masaya yatırılacak.

İstanbul’da bugün kritik bir toplantı gerçekleştirilecek. Kulüpler Birliği Vakfı yönetimi, Gençlik ve Spor Bakanlığı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati ile buluşacak. Beşiktaş ‘taki Cumhurbaşkanlığı Çalışma Ofisi’nde yapılacak olan toplantı, saat 11.00’de başlayacak.

Kulüpler Ne İstiyor?

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’un başkanlığını yürüttüğü Kulüpler Birliği Vakfı, toplantıda mali sıkıntılar içindeki kulüpler iki bakanlıkta birtakım destekler isteyecek. Yapılmakta olan ve bahis siteleri içerisinde de yerini korumakta olan bu habere göre masadaki talepler şöyle:

-Oyuncu vergilerinde yapılması beklenen indirim oranları

-Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ödemelerinin belirli bir süre boyunca ötelenmesi

-Genel vergi borçları af

-İddia gelirlerinden alınmakta olan payların artırılması

Yerli Kuralı Değişebilir

Toplantıda ilk 11’de 3 yerli oyuncu kuralının da gündeme gelmesi bekleniyor. Kulüpler bu konuda bir esneklik talep ediyor. Dolmabahçe’deki toplantıda ortaya çıkan eğilime göre perşembe günü toplanacak olan Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF) yeni bir karar alması muhtemel. TFF, bilindiği üzere 14’ü aşan yabancı oyuncuların da tesciline onay verirken, bunun karşılığında da her bir yabancı oyuncu için 500 bin lira altyapı fon bedeli ödenmesini kararlaştırmıştı.

Bir cevap yazın