Wimbledon’da Şampiyon Rybakina

Wimbledon’da Şampiyon Rybakina

Sezonun üçüncü Grand Slam Tenis Turnuvası Wimbledon’ın tek kadınlar finalinde Tunus kökenli olan Ons Jabeur’u 2-1 yenen Kazak Elena Rybakina, şampiyonluğunu eline aldı.

İngiltere’nin başkenti olan Londra’da düzenlenen çim kort turnuvasının kadınlar şampiyonunu belirleyecek olan bu maç içerisinde, kariyerlerinin ilk Grand Slam finaline çıkan Tunuslu Jabeur ile Kazak Rybakina karşı karşıya geldiler.

Grand Slam finalini oynamakta olan ilk Afrikalı kadın tenisçi Jabeur ile büyük turnuvalarda finale yükselen ilk Kazak raket Rybakina arasındaki mücadele, büyük heyecana sahne oldu.

Rakibinin 17 adet basit hatasına karşılık yalnızca 6 adet hata yapmış olan Jabeur, 3 ve 9. oyunda servis kırdığı ilk seti 6-3’lük bir skoru hanesine yazdırdı. Bu sayılara canlı bahis siteleri üzerinden de erişim sağlamak mümkün olmuş oldu.

Rybakina, 2. setin başında bulduğu maçtaki ilk servis kırma puanını iyi değerlendirdi ve servis oyununu da alarak 2-0’lık skor avantajını yakaladı. Kortta daha iyi hareket etmeye başlayan ve hata sayısını azaltan Rybakina, 13 puan kazandıran vuruşa imza atmış olduğu seti de 6-2 skoru ile kazanarak tekrardan skoru 1-1’e getirdi.

Rüzgarı arkasına alarak oyuna devam eden Rybakina, servis kırarak başladığı final setinde rakibine sadece iki oyun vererek üçüncü seti 6-2, toplam 1 saat 47 dakika süren maçı da 2-1 aldı.

Rybakina böylece grand slam turnuvası kazanan ilk Kazak tenisçi olarak tarihe geçti. 23 yaşındaki raket, kariyerindeki ise 3. tekler şampiyonluğunu elde etti.

Kazak tenis oyuncusu için de ayrıca 2 milyon sterlin para ödülünün de sahibi oldu.

Bir cevap yazın