Vücudumuzdaki Elektrik ve Enerji | Video

Vücudumuzdaki Elektrik ve Enerji | Video

Sağ beyin hasar görse sol bacak işlevini yitiriyor, yaşama hevesimizi yitirirsek dizlerimiz görevi bırakıyor. Bir yemeği yerken gözlerimizi kapatsak biraz zorlanırız ve burnumuzu da kapatsak epey zorlanırız. Neden ağzımız yetmiyor yediğimizin ne olduğunu anlamaya?

Ayağımızdan hiç çorap çıkarmaz ve uzun süre kapalı kalırsak elektrik çarpmaları yaşarız, ne dersiniz niye kendi kendimize elektrikleniyoruz? Çok uyuduğumuzu nasıl anlarız, nereden biliriz sabah olduğunu ve ışığı nasıl görürüz?

Beynimiz bir anının tamamını kaydedemiyor, yani o kadar enerji yok ama bir anının bir bölümünü kaydetmek için harcadığı elektriğe ve enerjiye inanamazsınız.

Kökümüzden beynimizdeki hücrelere, ayak serçe parmağımızdan saç telimize kadar elektrik ve enerjiyiz. Her yerimiz bu kadar elektrikli aletlerle dolu ve telefonlarımız elimize yapışıkken neler yapabileceğimiz ve nelere dikkat edebileceğimiz videoda.

“Hikayedeki Seni Bul” Kitabının yazarı Betül Yergök, hem avukat hem yaşam koçu ve özel olarak nörobilim üzerine çalışıyor. Tüm duygu ve davranışlarımızın, tüm yaşam sürecimizin beyindeki seyrini, beynin yönetimini ve daha iyi bir hayat için iyi bir “Beyin Orkestrası Şefi” olmayı anlatıyor.

Kaynak: tekmakale.com

Bir yanıt yazın