Uefa Taraftarlardan Özür Di̇ledi̇

UEFA, olaylı Şampiyonlar Ligi finali için taraftarlardan özür diledi

UEFA, Liverpool ile megapari Real Madrid arasında oynanan Şampiyonlar Ligi maçı finali öncesi yaşanan geceye damga vuracak olaylar nedeniyle taraftarlardan özür diledi. UEFA’dan gelen açıklamada, “Hiçbir taraftar bu duruma düşürülmemeli ve bir daha böyle olaylar yaşanmamalıdır. Bunun için gereken her türlü önlemi alacağız.” ifadeleri yer aldı.

UEFA, Liverpool ile Real Madrid arasında oynanan Şampiyonlar Ligi finali öncesi yaşanan skandal olaylar nedeniyle taraftarlardan özür diledi. UEFA’nın internet sitesinden yapılan açıklamada böyle bir olayın yaşanmaması gerektiğinin üstünde durularak olayları yaşamak ya da tanık olmak zorunda kalan tüm seyircilerden özür dilendi.

Olaylar nedeniyle çabucak bir inceleme başlatıldığını belirten UEFA, finalin düzenlenmesinde yer alan tüm kuruluşların eksikliklerini ve sorumluluklarını gün yüzüne çıkarmak için düzenlenecek olan raporun ilerleyen günlerde kamuoyuna sunulacağı duyruldu.

UEFA’dan yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“UEFA, kutlama olması gereken bir gecede, 28 Mayıs 2022’de Paris’te Stade de France’da oynanan UEFA Şampiyonlar Ligi finali hazırlıklarında ürkütücü ve üzücü olaylar yaşamak veya tanık olmak zorunda kalan tüm seyircilerden içtenlikle özür diler. Hiçbir taraftar bu duruma düşürülmemeli ve bir daha kesinlikle yaşanmamalıdır. Bu gayeyle, olayların hemen sonrasında UEFA, finalin organizasyonunda yer alan tüm kuruluşların eksikliklerini ve sorumluluklarını belirlemek için bağımsız bir inceleme başlattı. Portekiz’den Dr. Tiago Brandão Rodrigues’in başında duracağı bu Bağımsız İnceleme, finalin organizasyonuna hazırlanıldığında neler olduğunu anlamayı ve bu eylemlerin ve olayların tekrarlanmamasını sağlamak için nelerin yapılması gerektiğini belirlemeyi amaçlıyor. Rapor tamamlandığında UEFA tarafından www.uefa.com’da yayınlanacaktır.”

Bir cevap yazın