Siyah noktalara doğal tedavi: Yeşil çay yüz maskesi

Siyah noktalara doğal tedavi: Yeşil çay yüz maskesi

Doğal siyah nokta ilaçları aramak, size dijital bir çöplükteymişsiniz gibi hissettirebilir, çünkü internet maalesef birçok karmaşık ve doğru olmayan bilgiyle dolu. Özellikle “doğal” şeyler söz konusu olduğunda, neyin işe yaradığına dair yanlış bilgi veya yanıltıcı fikirler kafamızı karıştırabiliyor.

Gerçek şu ki ve güzellik hakkında yapılabileceklerin her zaman eğlenceli olmadığını ve evde yapılan doğal ilaçların her zaman güvenli olmadığını biliyoruz. Çoğu önce işe yarasa da sonra cildinizin çöktüğünü görürsünüz. Aslında, çoğu dermatolog, evde yapılan doğal tedavi yöntemlerini önermeye pek hevesli değildir, çünkü araştırmalar sınırlıdır, genellikle riske girmek istemezler ve normal ilaçları önerirler…

Siyah noktalara doğal tedavi: Yeşil çay yüz maskesi

Siyah nokta nedir

Bir siyah nokta aslında gözeneklerinizdeki kir değildir. Cildinizde doğal olarak oluşan bir yağ türü olan sebum tarafından tıkanmış bir gözenektir. Gözenek açık olarak gerildiğinden sebum havaya maruz kalır ve koyu bir renge dönüşür. Dolayısıyla siyah noktalar oluşur.

Evde yapabileceğiniz denemeye değer doğal tedaviler mevcuttur. Araştırmaları inceledik ve hangi doğal ilaçların en az risk oluşturduğunu bulmaya çalıştık. Bununla birlikte, bir alerji testi yapmak çok önemlidir (yüzünüze sürmeden önce bileğinize solüsyonu sürün ve reaksiyon olup olmadığını görmek için en az 24 saat bekleyin).

Bu yöntemler kapsamlı bir şekilde incelenmediğinden, bir kişi için işe yarayan tedavi sizin için harika olmayabilir. Ve sizin için harika olan şey başka biri için harika olmayabilir. Çoğu doğal tedavide olduğu gibi, cildinizin nasıl tepki vereceğini tahmin etmek zordur.

Yeşil çay yüz maskesi

İçilebilir yeşil çayınızı cilt iyileştirici bir maskeye dönüştürebileceğinizi biliyor muydunuz? Yeşil çay, akne ve yağlı cildi iyileştirdiği gösterilen bir polifenol olan epigallokateşin gallat (EGCG) bakımından zengindir. EGCG antiandrojeniktir, yani sebum üretimini azaltmak için yararlıdır. Sebumun azaltılması siyah noktalarda azalmaya neden olabilir. Ayrıca antienflamatuar, antioksidan ve antimikrobiyal özelliklere sahip olduğu bilinmektedir.

Yeşil çay yüz maskesi nasıl yapılır?

1. İçeceğiniz gibi bir fincan yeşil çay yapın ama çay poşetini bir saat kadar demlenmeye bırakın.

2. Demlendikten sonra, çay poşetini soğumaya bırakın ve yaprakları serbest bırakmak için poşeti açın.

3. Yaprakları bir kaseye koyun ve 1 yemek kaşığı bal ekleyin. Karışım yoğun olursa, birkaç damla su ekleyin.

4. Karışımı cildinize düzgün bir tabaka halinde uygulayın ve 10 ila 15 dakika bekletin.

5. Ilık su ile durulayın.

6. Sonuçları görmeye başlayana kadar haftada bir veya iki kez tekrarlayın.

Kaynak: iceriksistemi.com

Bir cevap yazın