Sağlıklı ve parlak saçlar için bal bakımı

Sağlıklı ve parlak saçlar için bal bakımı

Bugünlerde birçok insan sağlıklı beslenme konusunda oldukça kararlı. Peki, şampuan, vücut losyonu ve deodorant gibi vücudunuzda kullandığınız ürünler ne olacak? Günlük olarak kullandığımız tüm güzellik ürünlerinin içinde hakkında hiçbir şey bilmediğimiz birçok içerik bulunmaktadır. Bu yüzden sağlıklı alternatifler için biraz araştırma yaptık ve bazı güzellik ürünlerini mümkün olan en doğal şekilde bulmaya çalıştık. Bu sizi de gerçekten çok meraklandıracak ve yeni şeyler denemeye bizler gibi bağımlı olacaksınız. Denediğimiz en son şey yapay şampuan yerine saç bakımını bal ile yapmak…

Ne kadar doğal olursa o kadar iyi

Ne kadar doğal olursa o kadar iyi olur. Bir yıl önce saç yıkanması için karbonat denemiştik. Saçları biraz sert ve mat hale getirirken aynı zamanda oldukça iyi temizliyordu. Yeni bir şey denemek istedik ve saç yıkanması için balı test etmeye karar verdik. İnternet araştırmaları bizi gerçekten meraklandırdı. Normal şampuan aslında sebum saç derisini temizlemek için tasarlanmıştır. Ama saçın ne kadar çok yıkanırsa o kadar çok yağlandığını biliyor muydunuz? Günlük yıkama, yağların çok hızlı bir şekilde soyulmasına neden olabilir, bu da yağları kaybetmemeleri için telafi etmeye teşvik eder. Doğal olarak yağlı saçlarınız varsa, sadece 2-3 günde bir yıkamanız önerilir.

Parlak ve temiz saçlar

Peki, bal nasıl çalışır? Saç bakımı için gerçek doğal bal aldığınızdan emin olun (şeker, su veya koruyucu madde içermeyen). Bir arıcıdan aldğımız organik bal kullandık. Boş bir şişeye veya bardağa bir çorba kaşığı bal koyun ve birkaç kaşık sıcak su ekleyin (soğuk su kullanırsanız iyi karışmaz) ve karıştırın. Karışım ile saçlarınıza ve kafa derinize masaj yapın. Saç uçlarınızı ıslatmanıza gerek yok, su ve bal otomatik olarak akacaktır. Birkaç dakika saçınızda bırakın. Saçınızı dikkatlice durulayın. Artık saç kremi kullanmanıza gerek yok. Sonuç: Parlak ve temiz saçlar!

Saç bakımında doğal ürünler denemek istiyorsanız, bal veya karbonat başlamak için iyi olanlardır. Lütfen deneyiminizi bizimle paylaşın!

Bir ipucu: Vücut losyonu olarak hindistan cevizi yağı deneyin. Cildinizi süper yumuşak ve pürüzsüz hale getirir!

Kaynak: uzaktanhaber.com

Bir cevap yazın