Pdf İmzalama Nasıl Kullanılır

PDF İmzalama Nasıl Kullanılır

PDF imzalama nasıl kullanılır sorusu günümüzde hemen hemen tüm belgelerin artık internet üzerinden gönderilmesi ile en sık gündeme gelen sorulardan biridir. Özellikle PDF formatındaki dosyaların çıktı alınıp imzalanıp tekrar taratılarak PDF formatına getirilmesi oldukça zor olacağından PDF üzerinden imzalanma imkânı epey faydalı bir yöntemdir.

PDF imzalamak için PDF imzalamaya yönelik hizmet veren web sitelerinden ve programlarından faydalanmak oldukça kolaydır. Bu programlardan bazıları ücretli hizmet verirken bazıları deneme hakkı vermektedir. Ücretsiz programlar da mevcut olsa da bu programların çoğu bilgisayar versiyonlarında ücretli olup mobil versiyonlarında ücretsiz hizmet vermektedirler. PDF imzalarken eklediğiniz imzalar sanki PDF dosyasının bir parçası gibi gözükür. Sanki önceden imzalanıp sonradan PDF haline getirilmiş gibi olur. Sözleşme ve belgelerin yanı sıra başvuru formları da bu yolla kolaylıkla imzalanabilmektedir.

Nasıl PDF İmzalanır

PDF imzalama nasıl kullanılır sorusuna cevap olarak Adobe Acrobat en güzel örnektir. İçeriğini onaylamak için bir belgeyi imzalayabilir veya belgeyi doğrudan onaylayabilirsiniz. Acrobat veya Reader masaüstü uygulamasını kullanarak belgelere veya sözleşmelere imza eklenebilmektedir. Belgeye el yazısı imzanızın bir görüntüsünü yazarak, çizerek veya ekleyerek bir PDF belgesini veya formu imzalayabilirsiniz. Ayrıca adınızı imzalayabilir, şirket adınız, unvanınız veya tarihiniz gibi metinler de ekleyebilirsiniz. Belgeyi, imzayı ve metni kaydederken bu sonradan eklenen imza gibi bilgiler PDF’in bir parçası haline gelir.

Ayrıca imzanızı bir mobil cihazda fotoğraflamak ve imzanın senkronize edilebilmesi ve masaüstünüzde ve diğer mobil cihazlarda kullanılabilmesi için Adobe Document Cloud’a kaydetmek için Adobe Acrobat Reader mobil uygulamasını da kullanabilirsiniz.

Bu uygulama dışında en çok tercih edilen, zahmetli ve çok yer kaplayan ağır programlar kullanılabilen PDF imzalama hizmetinden İzonay ile anında faydalanmaya başlayabilirsiniz. Sadece PDF değil, her formatta imza atmanızı sağlayan web sitesi sayesinden sitedeki adımları takip ederek kolaylıkla imzalarınızı belgelere ekleyebilirsiniz. https://www.izonay.com/demo-talebi/ ile demo deneme sürümünü elde edebilir ve ücretli hizmetlerimizden faydalanmadan önce sistemin nasıl çalıştığını inceleyebilirsiniz. En kaliteli ve en kolay kullanıma sahip sade tasarım ile aradığınız her özelliğe erişim sağlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın