Online Terapi İşe Yarar Mı?

Pandeminin de etkisiyle çevrim içi olan psikolojik danışmanlık ve destek olan talep oldukça fazladır. Yoğun iş yaşamından artan zaman dilimleri genellikle yetersiz kalır ve psikolojik destek almak isteyen bireyler psikoloğa gidip destek alma isteklerini aksatırlar. Ancak günümüzde oldukça popüler hale gelen online terapi sayesinde danışanlara online olarak danışmanlık verilebiliyor.

Online Terapinin Faydaları Nelerdir?

Günümüzde online psikolog tercihi realitesi oldukça artmış durumda. Bugüne kadar yapılmış olan bütün çalışmalarda, çevrim içi ve yüz yüze olan terapinin eş değer bir şekilde etkinlik gösterdiğini görebilirsiniz. Çevrim içi ile yüz yüze olan terapi arasında belirgin herhangi bir fark yoktur. Terapiye katılan pek çok kişi başarılı bir şekilde sonuç aldığını belirtmektedir.

Online Terapi Neden Tercih Edilmeli?

Yüz yüze olan terapiden tek farkı istediğiniz zaman ve istediğiniz yerde seanslara katılabilme şansına sahip olmanızdır. Özellikle sehir merkezinden uzak bir yerde yaşayanlar, bedensel olarak engelli olanlar ya da kaygılarından dolayı dışarı çıkmaya korkanlar için online psikolojik danışmanlık son derece kolay erişebilir ve faydalıdır. Kullanımı kolay olan online psikolojik etkinlikler ve seanslar için herhangi teknik bir bilgi birikimine gerek yoktur. Seanslara katılma son derece kolaydır.

Online Terapiler Neden Bu Kadar Popüler?

Günümüzde yoğun iş temposuna sahip olan bireyler kendilerine ayıracak zaman bulamazlar ve psikolojik desteğe ihtiyaç duyduğunda hastaneye gidemezler. Ancak online psikologlar sayesinde çevrimiçi olarak seanslar gerçekleştirilir. Bu şekilde terapi ihtiyacı olan bireyler ekstra bir zaman ayırmadan yolda zaman kaybetmeden istediği ortamda psikolojik destek alabilir. Randevu almak için bir kaç gün beklemenize gerek yoktur. Seanslara katılım sağlamaya çekinen insanlar kendi ortamlarında daha rahat olur ve daha rahat konuşurlar. Hizmet hakkında daha detaylı bilgi için bakırköy psikolog merkezi ile görüşebilirsiniz.

Çocuklar İçin Terapi

Çocuklar da psikolojik desteğe ihtiyaç duyabilirler. Çocuk terapisi çocukların daha iyi iletişim kurabilmesi, kendini daha iyi ifade edebilmesi ya da varsa herhangi bir problemi bunu çözebilmek için hizmet veren bir daldır. Psikolojik destek ile çocuklar olayları çok daha kolay bir şekilde atlatabilir.

Bir cevap yazın