Myom Tedavisi Yapılmazsa Ne Olur?

Miyom kadınların kasık bölgesi ve çevresinde oluşum gösteren ve çoğunlukla iyi huylu olarak gelişen tümörlerin genel adı olmaktadır. Bu tümörler rahmin kas yapısına dayalı olarak gelişim göstermektedir. Genellikle üreme çağındaki kadınlarda myom tedavisi görülmektedir. Yaş aralığı olarak 25 ve 45 yaş arasındaki kadınlarda daha sık rastlanan bu miyomların en kısa süre içinde uzman doktor tarafından myom tedavisi yapılması oldukça fazla önem teşkil etmektedir. Yapılan incelemelerde dünyada her beş kadından birinde görülen miyom Türkiye’de ise her dört kadından birinde rastlanan bir rahatsızlık olarak öne çıkmaktadır.

 Miyom Belirtileri Nelerdir?

 Miyomların en sık belirtileri arasında düzensiz vajinal kanama ve kasıkta ağrı, kasık ile kasık bölgesinde bası hissi, kısırlık ve düşük mevcut olmaktadır. İlk zamanlarda hastayı rahatsız edecek belirtiler meydana çıkmaz ancak ilerleyen zamanlarda ciddi sorunları da beraberinde getirerek belirtileri yavaştan göstermektedir. Diğer kadınsal rahatsızlıkların meydana gelmemesi için en erken zaman içinde myom tedavisi yapılması oldukça fazla önem teşkil etmektedir.

 Timuçin TİMUROĞLU Kadın Hastalıkları Ve Doğum Uzmanı ile Yapılan Miyom Tedavisi

Kadınsal hastalıklar gün geçtikçe artmaya devam etmekte olup bu hastalıkların erken tedavi edilmesi oldukça fazla önem teşkil etmektedir. Alanında uzman olan Timuçin Timuroğlu myom tedavisi konusunda oldukça başarılı tedaviler ile adını ilk sıralara taşımayı başarmaktadır. Gelişen ve değişen teknoloji konularını yakından takip ederek tıp alanında en doğru ve gerekli tedavilerin zamanında yapılması için kendini sürekli yenileyen ve geliştiren ekibi ile yoluna devam etmektedir. Myom tedavisi oldukça önemli bir konu olmakla birlikte hastanın şikayetlerinden bir an önce kurtulması da oldukça dikkat edilen unsurlar arasında yer almaktadır.

 Myomlar Tedavi Edilmezse Ne Olur?

 Oluşan myomların zamanında tedavi edilmemesinin yarattığı en büyük sorun kısırlık olarak öne çıkmaktadır. Tedavi edilmediği zaman yoğun ve sık aralıklı yaşanan adet kanamaları, şiddetli kasık ve bel ağrısı, adet dönemlerinde sancı, baskı hissi, sık sık idrara çıkma, kısırlık, düşük, erken doğum ve karında şişlik gibi şikayetleri beraberinde getirmektedir. Özellikle hasta için gündelik yaşamı idame ettirmek oluşan myomlar ile oldukça fazla zorlayıcı hale gelmektedir.

Bir yanıt yazın