Kitap okuyan biriyle sevgili olmanın ayrıcalıkları

Kitap okuyan biriyle sevgili olmanın ayrıcalıkları

Etrafımıza baktığımız zaman bir ilişkiye başalamak ya da sürekliliğini sağlamak oldukça zor. Karşınızda anlayışlı ve insani duygularını kaybetmemiş bir kişi varsa ne mutlu size artık çevremizde baktığımızda gördüğümüz ilişkiler ne yazık ki son model telefonlarda, gezilip görülen, sosyal medyada paylaşılan şeylerin lüks kalitesiyle ölçülüyor.

Kitap okuyan bir sevgiliniz varsa…

– Birbirinizi tanıma evresini atlattığınız zaman hala konuşacak bir şeyleriniz olur.

– Kendi bilgi birikiminizin ürerine ondan edindiğiniz bilgileri de eklersiniz ve bu sizin ufkunuzu genişletir.

– Kitaplarınızın arasına yeni kitaplar eklenir. Ne okuyacağınıza karar veremediğiniz zaman, sevgiliniz hemen bir öneri de bulunur.

– Aynı evde yaşadığınızda sizin her şey sizin naifliğinize uyum sağlar. Mesela hafif biz müzik ya da sessiz bir ortam.

– Edebiyatın ona kattığı güzel duyguları gerçeğe taşır ve ruhunuzu okşar.

– Mesela tatile gittiğinizde geceleri kalabalık ortamların yerine sahilde kumun üzerinde birbirinizin ses tonlarından kitap okuma seansları da olur. Hayal etsenize sizce de çok güzel olmaz mı ? Bu seanslarda gökyüzüne bakıp hayaller kurmak da mümkün.

– Kendi hayal dünyasında size de yer verir ve milyonlarca insan içinden iki kişi üzerine kurulu bir yolculuğa çıkarsınız.

– Sizi herkesten çok daha iyi anlar.

– Seni seviyorum demek zor gelemez. Ego meselesi yapmaz. İçinden geldiğinde şap diye söyler. Çünkü aşkı kitaplardan öğrenmiştir.

– Duygularına daha çok hakim olurlar.

– Kendinizi kötü hissettiğinizde sizi şımartacak tatlı sözler söyleyebilirler.

– Her ilişki de sorunlar olabiliyor. Tartışmalara yer veriliyor. Önemli olan bu sorunların ne kadar canınızı acıttığıdır. İşte sevgilinizin size söyleyeceği de sizin canınızı çok acıtmayacaktır. Çünkü okuduğu kitapların etkisiyle ne söylemesini ya da söylememesi gerektiğini bilir.

– Sürprizlere de alışabilirsiniz. Edebiyatın kattığı duygusallık sayesinde sizi nasıl mutlu etmesi gerektiğini de bilecektir.

Kaynak: cagdasyorum.com

Bir yanıt yazın