Kan Alma Yataği

KAN ALMA YATAĞI

Hastalıkların doğru teşhisi ve iyi bir tedavi için kan almak oldukça önemlidir. Kan alırken titizlik, kan alırken dikkatli olmak gerekir. Laboratuvar ile ilgili yapılan hatalarda büyük çoğunluğunun kan alımının yanlış yapılması durumundan doğduğu bilinir.

Hastaların rahatlığı

Kan alma yatağı hastanın rahat olmasıyla doğru orantılıdır. Çünkü ilk oturduğu zaman doğru ve rahat oturması kan alımının büyük oranda doğru alınmasına neden olur. Kan alma yatağı kolay kullanım için farklı aparatlara sahiptir. Örneğin micra kan alma koltuğu oturma kısmı, sırt ve ayak parçası ile 3 ana kısımdan oluşur. Kolay temizlenme özelliğine sahip olan anti-bakteriyel suni deri ile kaplıdır. Koltuk yanlarındaki kaplamalar koltuğun içinde kalacak şekilde tasarlandığı için kir ve pislik tutamayacaktır. Hastaların hijyeni için zahmetsiz temizleme özelliği olması tasarımın önemini ortaya koymaktadır. Hemşire kan alırken koltuk şeklini değiştirebilir. Çünkü sırt ve ayak hareketlerini motor ile yapılır.

Diğer koltuklardan farkı

Uzayan ayak ve baş kısım aparatı sayesinde hastanın rahatlığına önem verilmiştir. Bir diğer özelliği ise yatağın her iki tarafında bulunan aparatlar manuel olarak sağa ve sola ayarlanabilir veya sabitlenebilir. Kan alma yatağı istenildiği takdirde tekerlikleri olduğu için kolayca istenilen yere taşınabilir. Kullanılan malzeme nedeniyle oldukça sağlam bir üründür. Her gün yüzlerce hastaya bakılsa dahi uzun yıllar kullanılmaya devam edilir. Fazla kullanım olanağı olması, rahat yapısı ve hijyenik temelli özelliği sayesinde her zaman hasta rahatlığını düşünür.

Bir yanıt yazın