İstanbul’da İmplant Tedavisi Nerede Yaptırılır

İstanbul’da İmplant Tedavisi Nerede Yaptırılır?

İmplant tedavisi diğer pek çok tedaviye göre pek çok avantajları bulunan doğal dişlere en yakın tedavi çeşididir. Ancak kişilerin bu tedaviyi alabilmeleri için diş kaybından sonra hemen harekete geçmesi gerekmektedir. Zaman içerisinde ağız içi dokularımız yapısı gereği diş kaybı olduktan sonra destek dokuları kaybetmektedir ve dümdüz bir damak haline gelmektedir. Bu durumda implantı tutacak olan vidayı yerleştirmek için kişinin ihtiyacı olan boşluk kaybolmuştur. Bu nedenle de implant tedavisi artık uygulanamamaktadır. Kişiler illaki implant yaptırmak istiyorlarsa ameliyat olup boşluklar oluşturulabilir. Ancak bu daha çok tüm ağız içerisinde implant yaptırmak isteyen bireylere önerilmektedir. Peki, İstanbul’da implant tedavisi nerede yaptırılır?

İstanbul’da yaşayan ya da buraya gelerek en iyi koşullar altında implant tedavisi yaptırmak isteyen bireyler şehrin en iyi diş kliniklerinden biri olan Smilegroup kliniğini tercih etmelidir. Klinikte yer alan ekip dental implant konusunda son derece tecrübeli ve başarılı pek çok sonuca imza atmış kişilerden oluşmaktadır.

İmplant Tedavisi

İstanbul’da implant tedavisi nerede yaptırılır, diye merak edenler için Smilegroup kliniğinde bu işlemi nasıl alacaklarından söz edelim.

Öncelikle muayenehaneden bir randevu almanız ve yaptırmak istediğiniz işlemi belirtmeniz gerekmektedir. Bunun için kliniğe kadar gelmenize gerek yoktur; web sitelerinde yer alan iletişim bilgileri üzerinden randevu alabilirsiniz.

Sonrasında ilk muayenenizin yapılması gerekmektedir. Bu süreçte dişlerinizde var olan bir sağlık sorunu olup olmadığı, bunların tedavisinin planlaması ya da direkt olarak implant tedavisinin planlaması yapılır ve sonraki seansta işlemler uygulanmaya başlanır.

İşlemlerinizin bitiminde implantlarınıza nasıl bakım uygulamanız gerektiği konusunda da eğitim verir. Dental implantların bakımı doğal dişlerinize yaptığınız bakımdan farklı değildir. Düzenli bir biçimde implantlarınızı fırçalamanız, asitli gıdalar tüketirken pipet kullanmanız, haftalık olarak düzenli diş ipi kullanmanız gibi her türlü durum doğal dişlerle aynı şekildedir.

İmplant tedaviniz tamamlandıktan sonra Smilegroup kliniğine 6 ayda bir düzenli kontrollere gelebilirsiniz. Bakımlarınızı aksatmadığınız sürece ömür boyu kalıcı olabilecek bir tedavidir. Bunların dışında her türlü durumda klinikten yardım isteyebilirsiniz.

Smilegroup dental implant tedavisi konusunda diğer tedavilerde olduğu gibi %100 başarılı bir kliniktir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir