Güvenlik Bariyeri Ile Tehlikeli Alanlar Artık Daha Güvenli

Güvenlik Bariyeri ile Tehlikeli Alanlar Artık Daha Güvenli

İnsanları yönlendirme, durdurma, yüksek alanlarda düşmeleri önleme ve diğer sebeplerle kullanılan geçici malzemeler güvenlik bariyeri olarak adlandırılmaktadır. Çoğunlukla futbol sahaları, konser alanları gibi kalabalık alanlarda giriş veya çıkışı düzene sokarak kontrolü sağlamak amaçlarıyla kullanılır. İnşaat sektöründe ise çalışma alanında yaşanabilecek iş kazalarını önlemek amacıyla kullanılmaktadır. Diğer bariyer sistemleri sabitlenmeden kullanılabildikleri halde inşaat sektörü gibi yüksek yerlerden düşmeleri önleyen sistemler sabitlenerek kullanılmaktadır. Özel olarak çelikten üretilen braketler yardımıyla montaj alanına sabitlenen bariyer sistemleri kenar boşluğuna gelindiğini haber vererek işçiyi uyarır ve olası kazaların önüne geçer.

Kullanım Alanına Göre Özel Bariyer

Kalabalık ortamlarda insanları kontrol etmek, sıraya sokmak, giriş sırasında belli bir düzeni sağlamak amacıyla üretilen bariyer sistemleri çoğunlukla farklı renklerde üretilmektedir. Üzerlerinde yer alan özel uyarıcılar sayesinde daha dikkatli olmaya zorlarlar. Genellikle demir gibi sağlam metallerden üretilmektedirler. Kalabalık alanlarda sık kullanıldığından polis kontrol noktaları, fabrika alanları, kalabalık oluşturacak işletmeler tarafından tercih edilmektedir. Sabitlenmeden kullanılabilir.

İnşaat sektöründe kullanılan güvenlik bariyeri ise sabitlenerek kullanılır. Yeni yapılan bina, köprü gibi alanlarda kenar boşluklarına sabitlenerek iş kazalarını önler. Standartlara uygun olarak üretilen bariyerler bulunduğu ortama hızla montajlanabilir ve görevini yerine getirir. İnşaat sektöründe kullanılan bariyerler çoğunlukla alüminyum kullanılarak imal edilmektedir. Alüminyum esnek, hafif ve dayanıklı bir metaldir. Çelikten üretilen braketler yardımıyla sabitleme işlemleri gerçekleştirilir.

Firmamız tarafından her iki amaca uygun olarak bariyer sistemleri üretilmekte ve satışı sağlanmaktadır. İhtiyacınız olan bariyer sistemi için hemen iletişime geçin.

Bir cevap yazın