Gümüş Kolye Parlatma

Gümüş kolye parlatma söz konusu olduğunda, dikkate almanız gereken birkaç şey vardır. Her şeyden önce, doğru cila türünü kullandığınızdan emin olmanız gerekir. İkinci olarak, doğru miktarda baskı kullandığınızdan emin olmanız gerekir. Son olarak, doğru kumaş türünü kullandığınızdan emin olmanız gerekir.

Doğru cila türünü seçmek söz konusu olduğunda, özellikle gümüş için tasarlanmış bir cila kullandığınızdan emin olmanız gerekir. Bu cila türünü çoğu hırdavatçıda bulabilirsiniz. Ayrıca, aşındırıcı olmayan bir cila kullandığınızdan emin olmanız gerekir. Bu önemlidir çünkü gümüşe zarar vermek istemezsiniz.

Doğru miktarda baskı uygulamak söz konusu olduğunda, kararmayı gümüşten çıkarmak için yeterli baskı uygulamanız gerekir ancak gümüşe zarar verecek kadar fazla baskı uygulamamalısınız. Doğru basınç miktarını belirlemenin en iyi yolu, bir parça hurda gümüş üzerinde pratik yapmaktır.

Doğru kumaş türünü kullanmak söz konusu olduğunda, yumuşak bir bez kullandığınızdan emin olmanız gerekir. Bu önemlidir çünkü gümüşü çizmek istemezsiniz. Ayrıca tüy bırakmayan bir bez kullandığınızdan emin olmanız gerekir. Bu önemlidir çünkü gümüşün üzerinde tüy bırakmak istemezsiniz.

Gümüş bir kolyeyi nasıl parlatacağınıza dair adım adım bir kılavuz istediğinizi varsayarsak şunlara ihtiyacınız olacak:

  • Temiz, kuru, tüy bırakmayan bir bez
  • Küçük bir kase
  • Ilık su
  • Yumuşak bulaşık deterjanı
  • İkinci bir temiz, kuru, tüy bırakmayan bez
  • Gümüş cila
  • Yumuşak bir diş fırçası

Talimatlar:

1. Gümüş kolyenizde herhangi bir hasar olup olmadığını kontrol ederek başlayın. Zincirde herhangi bir düğüm varsa, parmaklarınızla hafifçe gevşetin.

2. Ardından, birkaç damla bulaşık deterjanını ılık suya karıştırarak yumuşak bir sabun solüsyonu oluşturun.

3. Gümüş kolyenizi sabunlu suya batırın ve birkaç dakika bekletin.

4. Yumuşak bir diş fırçası kullanarak kolyeyi hafifçe ovun ve özellikle kararmış alanlara özellikle dikkat edin.

5. Kolyeyi ılık su altında iyice durulayın.

6. Kolyeyi temiz, kuru ve tüy bırakmayan bir bezle kurulayın.

7. Son olarak, kolyeye az miktarda gümüş cilası uygulamak için ikinci bir temiz, kuru, tüy bırakmayan bez kullanın. İstenilen parlaklık elde edilene kadar cilayı gümüşe hafifçe ovun.

Ancak bütün bunları kendiniz yapmak istemiyorsanız gümüş kolye parlatma hizmeti almak için şimdi https://blog.klasgumus.com/gumus-yuzuk-parlatma-nerede-yapilir/ adresini ziyaret edin.

Bir cevap yazın