Gerilim Türünde Yer Alan “Ozark” Dizisi

Gerilim Türünde Yer Alan “Ozark” Dizisi

Ozark isimli Netflix dizisi gerilim türünde yer alan, 4 sezona sahip olan bir dizi serisidir. İlk kez 21 Temmuz 2017 tarihinde yayımlanmış olan dizinin çekimleri hala devam etmektedir. Dizinin çekiminin yapılmış olduğu mekanlar ise Allatoona Gölü, Georgia Lanier Gölü, Georgia’dır. Dizi Birleşik Devletler asıllı olan bir dizidir. Ozark dizisi 2017 yılından bu yana 2 adet ödül sahibi olmuş olan bir dizidir. İzleyiciler arasında ise %92 oranında bir beğeni oranına sahiptir. Bill Dubuque ve Mark Williams tarafından yaratılmış olan Ozark isimli dizi Netflix için çekilmiştir. Amerikan suç ve drama türleri arasında varlığını sürdürmekte olan bir televizyon dizisi olarak planlanmış ve hayata geçirilmiştir. Dizi final bölümünü gerçekleştirmemiş ve çekimlerine de hala devam etmektedir. Jason Bateman, Laura Linney, Julia Garner gibi oyuncuların dahil olduğu diziye birçok oyuncu dahil olmuştur. Suç draması ve gerilim türlerinde olan Ozark dizisinin asıl dili İngilizce dili olmasına rağmen Netflix platformunda çok fazla farklı dillere çevirisi yapılmıştır.

Ozark Dizisinin Konusu Nedir?

Ozark dizisi tür olarak suç draması ve gerilim türünde olmasından da belli olacağı üzere dizinin konusu da suç ve suç işleme ile ilgili olmaktadır. Chicago’da yaşamakta olan sıradan bir ailenin babası Marty Byrde’in bir finans ve danışmanlık şirketi vardır. Meksika’nın en büyük ikinci uyuşturucu kartelinin kara para aklama işlerine Marty’nin de dahil olması ile işler iyice sarpa saracaktır. Marty ailesini korumak için olduğu bölgeden farklı bir bölgeye taşınmaya karar verir. Eşi ve 2 ergen çocuğu ile Güney Missouri’ye taşınmaya karar verirler. Buraya taşınma aşamasından sonra Marty için bir kaçış son olmayacaktır. Aksine her kaçış bir başlangıç haline gelecektir. Bu yeni, maceralı başlangıcı konu eden dizi her bölümde daha da heyecan verici bir hal alacaktır.

Ozark Dizisi Nerede ve Hangi Platformda İzlenebilir

Ozark dizisi yapım aşamasında da Netflix için çekimlerine başlanan bir dizi oldu. Netflix platformunda bulunan bu dizi internet üzerinden netflix izle ya da netflix film izle gibi arama etiketleri ile de sayfalar üzerinden erişime sağlanabilir.

Bir cevap yazın