En İyi Tenis Raketi Hangisidir

Tenis bir zengin sporu olarak karşımıza çıkarılan önemli bir örnektir. Nitekim bu örneğin günümüze kadar ulaşması ile geçen zamandan önemli katkıları bu disipline dahil olmasına kaynaklık etmiştir. Bu noktada örneği verebilecek çok fazla bilgi vardır. Nitekim mevcut envanterlerin oyuna ve oyuncuya katkısı ciddi derecede hesaplanmaktadır. Tenisle ilgili olarak altı çizilen en önemli konu başlıkları arasında tenis raketleri yer alır. Topa vuruşu sağlayan ve rekabeti tam manası ile gerçekleştiren en önemli ekipman tenis raketidir. 3 farklı şekilde incelenebilecek olan tenis raketleri hobi, performans ve profesyonel tenis raketleri şeklinde başlıklara ayrılabilir. Diğer yandan bir raketin incelenmesi farklı elementleri ile mümkündür. Bu noktada başlıktan da anlaşılacağı üzere en iyi tenis raketinin tek bir raket ile alakalı olduğunu söylemek yanlış olacaktır. Nitekim en iyi tenis raketi oyuncu ve oyun stiline uygun rakettir, mantığı ile hareket etmek gerekir.

Tenis raketleri raket ağırlığı, raketin denge noktası, kordaj sıklığı, kafa büyüklüğü ve grip ölçüsü ile farklı farklı şekillerde incelenebilmektedir. Tüm bu maddeler bir araya gelerek ideal tenis raketi meydana getirir. Bu anlamda en iyi tenis raketinin bu 5 maddeyi içeren en uygun şekilde bir araya getiren tenis raketi olduğunu söylemek mümkündür. Daha da açmak gerekirse raket ağırlığının ortalama bir seviyede olması ile ağır olması farklı oyun stilleri için avantaj sağlayacaktır. Yeni başlayan kimseler için ağır tenis raketlerinin kullanımı o önemli bir dezavantajı meydana getirir. Diğer taraftan kordaj sıklığı gerçek olan tenis raketleri de yine profesyonelliğe daha yakın raketlerde olması gereken bir özelliktir. Raketinin denge noktaları profesyonelleştikçe kaymaktadır. Diğer taraftan grip ölçüsü tamamen tutuş özelliği ile eşleştirilmiş bir biçimde seçilmelidir.

Tenis raketleri ile alakalı bu durum doğru raket seçiminin yapılmaması durumunda çeşitli kas yırtıkları oluşmasına zemin hazırlayacaktır. Nitekim insanın kullandığı el sürekli olarak aynı eldir ve el kol koordinasyonunda topa vuruşlar mevcut yaralanmalara sebebiyet vermektedir. Dolayısıyla tenis raketi seçimi bir tenis oyuncusu için olmazsa olmaz öneme sahiptir.

Bir cevap yazın