En İyi Fön Makinesi Markaları

Fön Makinesi Tavsiyeleri

En iyi fön makinesi markaları elbette profesyonel amaçla fön makinesi üretimi yapan markalardır. Ancak bu makineler konusunda sıradan kullanıcılar çok bilgili değiller.
Bu yazı da size profesyonel olarak saç şekillendirmek ve hızlı saç kurutma için kullanılan en iyi fön makineleri markalarından bahsedeceğiz.
En iyi fön makinesi hangisidir sorusunu detaylı şekilde açıklayacak ve fön makinesi tavsiyeleri ile sizlere rehber olmaya çalışacağız.

fön makinesi tavsiye

 

Fön Makinesi Tavsiye

Fön makinesi seçiminde sizlere yol gösterecek bilgiler vermeye başlamadan önce zamanı az olanlar için doğrudan pişman olmayacakları profesyonel fön makineleri önerileri yapmak istedik.
Bu liste hazırlanırken  memnuniyet oranı yüksek markalar arasından fiyat fayda dengesi gözetilerek bir içerik çıkarılmaya çalışılmıştır. İyi fön makinesi almak isteyen, bununla sınırlı kalmak istemeyip saç şekillendirmek isteyen veya hızlı saç kurutmak isteyenler için pişman olmadan alacakları ürünlerdir.

En İyi Fön Makinesi Markaları

  • TURBOBELLA ion9000 Profesyonel Fön Makinesi (299TL)

    Turbobella içeriğine bakıldığı zaman hem 2700 Watt ile piyasadaki en güçlü fön makinesi olduğu için hem de Türkiye’de imal edilmesiyle fiyat olarak en ekonomik profesyonel fön makinesi olduğu için listemizin ilk sırasında yerini korumaktadır. Ayrıca ionizer özellikli Turbobella satış sonrası destek konusunda da %100 müşteri memnuniyeti sağladığından tercih listesinde ilk sıraya yazılması gereken fön makinesi.
  • DYSON Supersonic Profesyonel Fön Makinesi (3000 TL)

    Amerika’dan ithal edilen Dyson Supersonic saptan motorlu tasarımı ile geleneksel fön makinesi mimarisinde bir çığır açıyor. Yüksek kaliteli materyalden üretilen bu teknoloji harikası cihazın tek negatif yönü 3 bin lira civarındaki fiyatı.
  • PARLUX 3800 Profesyonel Fön Makinesi (1000 TL)

    İtalyan fön makineleri kuaför dünyasında ciddi markalardır. Uzun yıllardır profesyonel fön makineleri üreten Parlux de hala bir çok kuaförün tercihi olmaya devam ediyor. Son derece kaliteli ve uzun ömürlü olan bu cihazlar son yıllarda euro kurundaki yükseliş nedeniyle 1000 liranın üzerinde satılıyor.

profesyonel fön makinesi

En İyi Fön Makineleri Nerede Satılır?

Profesyonel fön makineleri her türden malın satıldığı pazar yeri sitelerinde ve teknoloji sitelerinde maalesef bulunmuyor. Bu ürünler sadece kuaför ve güzellik sektörüne özel satış yapan toptancılarda ve bu toptancıların sitelerinde bulunuyor.
Piyasa da profesyonel görünümlü olan ama profesyonel olmayan bir çok marka ve model bulunuyor. Fritöz, ütü üreten elektrikli ev aletleri üreticileri profesyonel görünümlü saç kurutma makinelerini profesyonel fön makinesi gibi pazarlama stratejisi izleyebiliyorlar.
Aynı zamanda Çin’den ithal bir çok amatör saç kurutma makinesi de profesyonel fön makinesi gibi satılmaya çalışılabiliyor. Eğer profesyonel fön makinesi markaları hakkında bilginiz kısıtlı ise macera aramayıp tavsiyede bulunduğumuz markaları tercih edebilirsiniz.
Peki profesyonel fön makinesi fiyatları ne kadar?

fön makinesi fiyatları

Profesyonel Fön Makinesi Fiyatı

Profesyonel fön makinesi almaya karar verirken önden fiyat araştırmasına başlamak da bir derece rehberlik yapabilir. Mesela piyasada değeri 250 liranın altında profesyonel bir fön makinesi bulmak mümkün müdür düşünelim. Varsa eğer bu fiyatın altında kalan marka ve modelleri direkt olarak basit saç kurutucular olarak görmek doğru bir tavır olur.
Dyson superonic gibi yüksek kalite ve  fiyatı 3 bin liralara ulaşan fön makineleri de mevcut. Ancak her pahalı makine profesyonel performansa sahip diyebilir miyiz? Bir çok marka profesyonel görünümlü modellerini 300-400 lira gibi rakamlara çok rahat satabiliyor.
Piyasada performans açısından en güçlü 2700 watt ile Turbobella ion9000 olmasına rağmen bu cihaz fiyat olarak 300 lira civarında yani rakiplerinden çok daha uygun fiyata satılmakta. Yani en pahalısı en iyisidir mantığı fön makinesi tercihinde her zaman doğru bir cümledir diyemeyiz.
Ancak en azından ucuz makineleri elemek için elimizde basit bir fiyat sınırı da bulundurmakta fayda olacaktır.

profesyonel fön makinesi

Fön Makinesi Markaları ve Önerileri

Amacınız eğer sadece saç kurutmaksa ve bunun yanında  çabuk kuruyan saçlarınız mevcut ise basit saç kurutucu alma yoluna gidilebilirsiniz. Basit saç kurutucularına fiyat olarak da bakınca oldukça avantajlı olduğunu anlayabilirsiniz.
Saçlarınız kısa ve kolay kuruyorsa sizin için en güzel seçenek ucuz bir saç kurutma makinesi almaktır.
Ancak tersi düşünülecekse yani zor kuruyan saçlarınız varsa  ve saç şekillendirmek istiyorsanız profesyonel fön makinesi kesinlikle ihtiyaçtır.
Eğer profesyonel fön makinesine ihtiyacınız varsa, Turbobella, Dyson Parlux, Ceriotti, Elchim gibi profesyonel markaları rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

turbobella kuaför fön makinesi

En İyi Fön Makineleri Kaç Watt Olur?

En iyi fön makineleri elbette kuaförler kullanırlar. Piyasada satılan en güçlü fön makinesi 2700 watt gücündeki Turbobella ion9000’dir.
Bir çok makine üzerinde yazan 3000-4000-5000 gibi rakamlar kullanıcıları yanıltmak amacıyla yazılmaktadır. Bu ürünler model numaralarını sanki watt gücü gibi göstererek tüketicilerin gözlerini boyamaya çalışırlar.
Kuaför fön makineleri kuaför toptancılarında satılan kuaförlerin kullanımı için üretilmiş profesyonel fön makineleridir.
Amatör saç kurutucular makine belli bir ısıya ulaştığında motoru korumak için kendilerini kapatırlar. Kuaför fön makineleri ise saatlerce çalışmak ve fön çekmek için tasarlanmış profesyonel ürünlerdir.
Kuaförlerde fritöz, ütü üreten markaların fön makinelerini asla göremezsiniz. Çünkü kuaförler profesyonel ürünleri tercih ederler. Bu makalede de size muhtemelen daha önce duymadığınız kuaför tipi fön makinesi markalarından da bahsettik.

Fön Makinesi Yorumlar

Fön makinesi hakkında yorum yapan pek çok kişi aslında birden çok makine kullanmadığı için sadece kendi kısıtlı deneyimine göre yorum yapmaktadır.
Çevreden edinilen yorumların çok da geçerli olmadığını dikkate almak gerekiyor. Çünkü sadece bir kaç marka kullanmış kullanıcıların yorumları aslında çok doğru olmayabiliyor.
Bu nedenle yazımızda size sektörde önde gelen markalardan da bahsedip model önerilerinde de bulunarak en iyi fön makinesine ulaşabilmeniz için yardımcı olmaya çalıştık.

Bir cevap yazın