En Iyi Duty Free Deneyimi

En İyi Duty Free Deneyimi

Yurtdışı seyahatlerinin en anlamlı tarafı alışverişler olabilir. Özellikle ülke içerisinde bulunmayan bir takım ürünlerin uygun fiyatlara satın alınması mümkün olabilmektedir. Diğer taraftan uçuşlarda duty free mağazalardan yapılacak olan alışverişler de önemli bir seçeneği ortaya çıkarmaktadır. Duty free mağazalar her havaalanında bulunmamakla beraber uluslararası özellikteki havalimanı kategorisinde yer almaktadırlar. Sadece yurtdışı uçuşların ülkeye giriş ya da çıkış alanlarında duty free mağazalara rastlamak mümkündür. Bu noktalar ürün çeşitliliği noktasında oldukça önemli bir niceliğe sahiptir. Duty free mağazalarda yer alan tütün grupları içerisinde Marlboro Double Fusion Summer gibi markalara da ulaşılabilmektedir. Ancak duty free mağazalarla ilgili önemli kısıtlılıklardan bahsedilmesi gerekir. Nitekim bu kısıtlılıklar bölgeden bölgeye değişen niteliktedir.

Duty free mağazalar genel olarak sattıkları ürün gruplarıyla ve uygun fiyatları ile müşteri çekmektedir. Ancak ifade edilen bilgiler ile gerçekler arasında oldukça önemli bir fark olduğunu söylememiz gerekir. Nitekim duty free mağazalarda önemli bir kısıtlılık durumu söz konusudur. Giriş yapılan ülkenin kurallarına göre davranmak gerekebilir. Bu durum uçuş yapılan destinasyona göre değişecektir. Diğer taraftan söz konusu kurallar bilinmeden yapılan alışverişlerde kontrol noktalarında güvenliğe takılmaktadır. Örnek vermek gerekirse Djarum Black marka karton sigara alan bir kimse bu ürünle ilgili herhangi bir yasak olması durumunda boşuna alışveriş yapmış olur ve aldığı ürünü ülkeye sokamaz. Bu kısıtlamaların yanı sıra havaalanlarındaki limitlere göre de problem çıkması olasıdır. Kabin bagajı uygulamaları da şirketten şirkete değişmektedir.

Duty free mağazaları ile ilgili olarak söz konusu olan kısıtlamalar zaten piyasa değerinin üzerinde yapılan alışverişler ile anlamsız tutarlara ulaşmaktadır. Bu sebeple insanların daha uygun alışveriş yapmaları noktasında online imkânlar sağlamaktadır. Günümüzde online bir biçimde duty free hizmeti veren sistemler üzerinde en güvenilir olanı seçme noktasına dikkat gösterilmelidir. Captain Black marka sigara almak isteyen bir kimse alışveriş sırasında alacağı perakende hizmet hakkında detay istemelidir. Bu sayede daha iyi bir alışveriş deneyimi mümkün hale gelmektedir. Herhangi bir limit uygulanmaksızın alışverişler yapılabilir. Herhangi bir yere gitmek söz konusu olmadan da gerçek duty free hizmeti alınmış olur.

Bir cevap yazın