Deri Cüzdan Yıkanır Mı

Deri cüzdanları elde yıkamak tek temizleme yöntemi olarak görülebilmektedir. Bu evrede çamaşır makinesini tercih etmek deri cüzdanlara ciddi oranda hasar verebilir. Sürekli olarak hareket durumu olduğundan dolayı derinin parçalanması mümkündür. Toptan deri konusunda öne çıkan Veyer de bu hususta gerekli yönlendirmelerde bulunacaktır.

Deri cüzdanların yıkanması esnasında bebek şampuanları ve kokusuz sabunların kullanımı gerekmektedir. Cüzdanlarda köpük birikmesi meydana gelmeyeceğinden ötürü temizleme beziyle silmekle beraber istenen sonuçlara ulaşılabilecektir. Yarma deri odaklı olarak ortaya çıkan deri cüzdanların ilk günkü görünümlerine erişmesi açısından bu basit işleyişi hayata geçirmek önemli ölçüde destek verebilecektir. Bu anlamda da kişilerin her zaman bu yönde hareket etmeleri önerilmektedir.

Deri Cüzdanlar Boyanır Mı?

Deri cüzdanların boyanması noktasında genel olarak deri boyaları kullanılmaktadır. Bu boyalar çok geniş bir renk seçeneğini sunarak, herkesin zevkine uygun olmasıyla da ön planda yer almaktadır.

Deri boyaları, deri ithalatı yapan firmalar aracılığıyla rahatlıkla temin edilebilir. Parlatıcı ve hazırlayıcı türdeki ürünlerle bu işlemler son derecede kolay bir biçimde gerçekleştirilse de kullanım talimatlarını okumadan önce herhangi bir işlemin yapılmaması gerektiği de vurgulanmaktadır. Deri boyalarının alkol bazlı olanlarının sert, su bazlı olanlarının da yumuşak olması gerektiği ifade edilmektedir. Deri boyalarıyla işlem yapılması esnasında deriyle aynı renk tonunda olamayacağı bilinmelidir. Bu yüzden tamamen boyama işlemleri gerçekleştirilmeden önceki süre zarfında deneme yapılmalıdır.

Deri boyama işlemleri kesin olarak açık havada gerçekleştirilmelidir. Gazın açığa çıkmasından dolayı bu etkiyi ciddi manada azaltmak adına bu şekilde hareket etmek önemlidir. Deri boyama işlemlerinden önce deri yüzeyinin iyice temizlenmesi önemlidir. Boyanın deriye daha rahat bir biçimde tutunabilmesi adına bu şekilde hareket edilmelidir. Boyanın deri tarafından emilmesi adına bu ilk adımın yapılması bir hayli önem taşıyan bir konudur.

İlk aşamada boya fırçasıyla derinin ilk kat boyaması gerçekleştirilmelidir. Ancak bu ilk kat için boya çok fazla kullanılmamalıdır. Öte yandan boyanın kuruması ve kalıcı hale gelmesi markalara bağlı olarak farklılık göstereceğinin de bilinmesi bir hayli önem teşkil etmektedir.

Bir cevap yazın