Bornozlar Nasıl Yıkanmalı

Bornozlar Nasıl Yıkanmalı?

Hemen hemen tüm bornozlarda “30 derecede yıkayınız”. İbaresi bornozların üzerinde sıklıkla yazar. Tüm ürünlerde olduğu gibi bornozlar da ürünün bakım talimatına göre yıkanmalıdır. Kalitesine bağlı olarak yaklaşık 3 yıl sonra sertleşmeye başlayacaktır. Güvenilir kalitede bir ürün yumuşaklığını daha hızlı kaybederse, yeterince yıkanmamış olabilir.

Bornozların hijyenik nedenlerle makinede yüksek ısıda yıkanması ürünün yapısını bozacak ve yumuşaklığını kaybetmesine neden olacaktır. Bornoz makinede yıkanabilir. Ancak mutlaka 30 derecede yıkayınız. Yıkarken deterjanla birlikte uygun bir yumuşatıcı kullanmakta da fayda var. Bornozlar aşırı yüklenmeyen çamaşır makinesinde tercihen havlu ile yıkanmalıdır. Ev bornozu ürünleri günümüzde en çok kullanılan ürünler olarak piyasada varlık göstermeleriyle biliniyorlar.

Bornozları Yıkarken Mutlaka Talimatlara Uyunuz

Ürünün daha iyi durulanabilmesi için makineyi aşırı doldurmamak önemlidir. İyi durulanmış bir ürün deterjan içermez. Bu, deterjan kalıntılarından kaynaklanan cilt hasarını önler. Bornoz gibi ciltle direkt temas eden ürünlerde kullanılan deterjanlara özellikle dikkat edilmelidir.

Akredite kurum ve kuruluşlar tarafından onaylanmış, tahrişe veya alerjik reaksiyona neden olmayan deterjanların kullanılması önemlidir. Kolay durulanan, kalıntı bırakmayan deterjanlar, ciltle doğrudan temas eden çamaşırları yıkamak için en iyisidir. Özellikle çocuk bornozları için deterjanlar SLES, paraben gibi zararlı kimyasallar ve parfüm gibi sentetik kokulardan arındırılmış olmalıdır.

Bornoz bakım talimatlarının neredeyse tamamı, kurutma makinesinde kurutulmasını söylüyor. Ürünü yumuşak tutmak ve kumaşın topaklanma yapmasını önlemek için kurutucu kullanmak idealdir. Ancak böyle bir imkanınız yoksa ürünü asarak kurutabilirsiniz. Lütfen şeklini kaybetmemeye dikkat edin. Bornoz yıkama sıklığı da ürüne bağlıdır.

Farklı kumaşların farklı antibakteriyel seviyeleri vardır. Antibakteriyel kumaşa sahip bornozlar yıkanmadan 10 defaya kadar kullanılabilir. Bornoz modelleri günümüzde birçok açıdan farklılık gösteren ürünler olarak piyasada varlık gösteriyorlar ve böylelikle her açıdan ayrıcalıklı bir ürün olarak ön plana çıkan avantajlı ürünlerdir.

Diğer bornozlar daha sık yıkanabilir. Ancak bornozun kullanımdan sonra yıkanmasını önermiyoruz. Sonuç olarak ürün çabuk yıpranır ve su emme özelliğinden dolayı yumuşaklığını kaybeder. Bornozlar kişisel eşyalardır. Paylaşım için uygun değil. Hijyen nedeniyle bu ürünlerin başkalarıyla paylaşılmaması önemlidir.

Bir cevap yazın