Avustralya Açık Kopyası

Avustralya Açık’ta Sürpriz, Naomi Osaka Turnuvadan Çekildi

Tenisin yıldızlarından olan Naomi Osaka’dan kötü haber geldi. Avustralya Açık’ta sürpriz, Naomi Osaka turnuvadan çekildi. Venus Williams ve Carlos Alcaraz da sakatlıkları nedeniyle turnuvadan çekildiğini açıklamıştı. Son olarak Naomi Osaka da çekildiğini açıklayarak tenis severleri üzdü. Turnuvada yarışacak üst düzey tenisçi sayısı azalmaya devam ediyor. Avustralya Açık tarafından yapılan açıklamaya göre turnuvadan çekilen Naomi Osaka’nın yerine Ukraynalı Dayana Yastremska turnuvaya dahil edildi. Avustralya Açık tarihinde önemli bir yere sahip olan Naomi Osaka, 2019 ve 2021 yıllarında düzenlenen şampiyonlarda şampiyon olarak iki grand slam kazanmış oldu. Tenis maçlarına Joybet ile kupon yapabilirsiniz.

Avustralya Açık’ta yaşadığı başarılar ile birlikte hem organizasyonu hem de taraftarları çok mutlu eden Naomi Osaka, şüphesiz bu sene katılım göstermesi merakla beklenen oyuncuların başında geliyordu. Ancak Naomi Osaka’nın sürpriz ayrılığı ile birlikte büyük bir hayal kırıklığı yaşanmış oldu. Taraftarların yaşadığı bu hayal kırıklığı ile birlikte organizasyon da izlenmenin düşeceği için hayal kırıklığı yaşamış durumda. Türkiye’den de çok sayıda tenis takipçisi, Naomi Osaka’nın performansını merak ediyor ve yakından takip ediyordu. Bu gelişme ile birlikte gelecekte Naomi Osaka’nın katılacağı turnuvalar da riske girmiş durumda. Zira oyuncunun ne zaman toparlayacağı henüz belli değil.

Neden Depresyon Mu?

Naomi Osaka’nın uzun yıllardır depresyonla mücadele ediyor oluşu akıllara aynı soruyu getirdi. “Nedeni depresyon mu?” diye soran kişiler henüz net bir yanıt alamadı. Dünya bir numarasına kadar yükselen Naomi Osaka, yaşadığı depresyon ile birlikte hızlı bir düşüş içine girdi. İlk 10’dan ve sonrasında da ilk 20’den geri plana düşen Naomi Osaka, her bir çekildiği ve puan almadığı turnuvada düşmeye devam edecek. Naomi Osaka’nın yakınları, antrenörü ve psikolojik olarak destek aldığı kişiler, Naomi’nin kariyerini tekrar yukarı yöne çevirmek için çok çalışıyor. Gelecek turnuvalara katılım gösterip göstermeyeceği şu an için belli olmayan Naomi Osaka, kendisini destekleyen taraftarları da derinden üzdü.

Naomi Osaka’nın kariyerini derinden etkileyen bu durumun devam ettiği düşünülüyor. Sahip olduğu birincilik koltuğunun üzerinde çok fazla stres oluşturduğu söylentiler arasında bulunuyor. Zaman zaman sporcuların yakından yaşadığı bu sorunun kaynağında endişeler bulunduğu yorumcular tarafından dile getiriliyor. Özellikle bireysel sporcularda yaşanan stresin seviyesi çok daha fazla oluyor. Bu nedenle de tenis sporu gibi bireysel sporlarda zirvede kalmanın zorluğu bir kez daha gün yüzüne çıkıyor.

Türkiye’deki Naomi Osaka Taraftarları Üzgün

Naomi Osaka’nın Avustralya Açık’tan ayrılması ile birlikte Türkiye’deki Naomi Osaka taraftarları üzgün. Yaşadıkları bu şok ile birlikte, Naomi Osaka’yı izleyemeyeceklerini öğrenen taraftarlar, bir zamanların bir numarası olan yıldız ismi bir an önce tekrar kortlarda görmek istiyor. Türkiye’de tenise olan ilgi her geçen yıl artıyor. Sponsorlar tarafından düzenlenen özel turnuvalar ve kariyerli oyuncuların Türkiye’ye gelmesi ile birlikte çok daha popüler bir spor olmaya başladı. Gençler de basketbol ve futbol gibi sporların yanı sıra tenis sporuna da eskiye oranla daha fazla ilgi duyduğu görülüyor. Özellikle bireysel sporlar arasında geçmişe göre çok daha ulaşılabilir olduğu söylenebilir.

Belediyeler tarafından hizmete alınan çok sayıda yeni tenis kortu sayesinde, daha fazla kişi tenise ulaşabilir hale geldi. Bunun sonucunda da hem ilgi hem de yeni sporcu sayısı hızlı bir şekilde artmaya başladı. Bakanlık da tenis sporu için ortaya koyduğu çalışmaları hızlandırdı. Şampiyonalarda boy gösterecek Türk tenis sporcuları yetiştirmek üzerine oluşturulan planlar dahilinde yakın gelecekte çok daha fazla profesyonel tenis sporcusu çıkması bekleniyor.

Bir cevap yazın