Altınordu’da Oyuncu Satışına Başkan Özkan Freni

Altınordu’da Oyuncu Satışına Başkan Özkan Freni

Birinci lig kulübü Altınordu transfer konusunda sessiz kaldı. Birkaç yıl sonra üst lige oyuncu göndermeyi bırakan Başkan Mehmet Özkan, satışları askıya aldığını söyledi. Futbolcu yetiştirmek için getirdiği eşitlik sistemi ve kurduğu tesislerle Türk futboluna önemli katkılarda bulunan İzmirli temsilci, başkan Özkan’ın sportif başarı için gençleri takımda tutacağına karar verdiğini söyledi.

Spor Toto’nun 1.Lig takımlarından Altınordu, bu transfer sırasında yıllardır üst liglere oyuncu gönderdi. Başkan Seyit Mehmet Özkan’ın bu yıl oyuncu satışını askıya aldığı belirtildi. Futbolcu yetiştirmek için getirdiği eşitlik sistemi ve kurduğu tesislerle Türk futboluna önemli katkılarda bulunan İzmirli temsilci, başkan Özkan’ın sporun başarısı için gençleri takımda tutmaya kararını verdiğini açıkladı.

Yeni Sezonda Hedef Süper Lig

Yeni sezonda süper ligi hedefleyen Altınordu’da, Başkan Özkan’ın üst lige genç futbolcuları daha yüksek tavsiye mektuplarıyla satmayı planladığı bildirildi. Futbolcu yetiştirmek için kurduğu eşitlik sistemi ve tesislerde Türk futboluna önemli katkılarda bulunan İzmir adına, Başkan Özkan’ın sportif başarıyı yakalayacak genç futbolculara ihtiyaç olduğunu ve bunu sürdürmeye karar verdiği belirtildi. Bazı kulüplerin Emircan Gürlük’ün canlı maç izle özelinde nabzını araştırdığı söylendi ancak bu kulüplere olumsuz yanıt verdi.

Altınordu’nun kapısı kendi akademi sistemini kurarak yurt içi ve yurt dışına oyuncu gönderildi ancak bu yaz hiçbir oyuncu takımdan ayrılmamasına karar verildi. Türk futbolcu fabrikası Altınordu’da oyuncuların bir süredir ilk kez bu yaz satışları durduruldu. Altı yıldır hem yerli hem de Avrupa futbolunda önemli isimlere transferine izin veren başkan İzmirli gençleri bu sezon takımda tutacak.

Alt Yapıdan A Takıma 16 Futbolcu

Leicester City’de forma giyen Çağlar Söğüncü alt yapıdan Avrupa’ya geçtiği için Türkiye’de çok popüler olduğunu söyledi. Altınordu ayrıca Gökhan Karadeniz, Metehan Mimaroğlu, Erhan Erentürk ve Atakan Üner gibi oyuncuları satarak para kazandı ve takıma ek olarak transfer gerçekleştirmişti. Altınordu’nun yeni sezonunda altyapıya patentli 16 futbolcu üst düzey kadroda yer alıyor. İzmir’in kadrosunda kaleciler Ali Emre, Serhat, Emirhan, Mert Gülcan, Arif, defans oyuncusu Furkan Metin, Yusuf, Rami, Alperen, orta saha oyuncusu taraftarium24 Metehan, Sami, Emre alt yapıdan A takıma yükselen isimler oldu.

Bir cevap yazın