202 yılbaşı hatası nedir? Google 2021 yılbaşı için doodle hazırladı “202 yılbaşı” hatası verdi

202 yılbaşı hatası nedir? Google 2021 yılbaşı için doodle hazırladı "202 yılbaşı" hatası verdi

Arama motoru devi Google özel günler için hazırladığı doodle’ları kullanıcıları ile buluşturmaya devam ediyor. 2021 yılbaşı gününü de ana sayfasına taşıyarak doodle hazırlayan Google butonun üzerine tıklandığında ise farklı bir arama gerçekleştirdi.

“202 YILBAŞI” HATASI

Her yeni yılda yılbaşı için özel doodle hazırlayan Google, 2021 yılbaşı için de aynı şekilde doodle hazırladı. Ancak doodle’a tıklayan kişiler “202 yılbaşı” araması ile karşı karşıya kaldı.

Aramanın hata mı olduğu yoksa bilinçli bir şekilde mi yapıldığı ise henüz bilinmiyor. Google’dan konuya ilişkin henüz bir açıklama gelmezken hatanın gün boyu devam edeceği tahmin ediliyor.

5fed872f79da3e13fc58c918

YILBAŞI NEDİR?

Yılbaşı, Miladi takvim kullanan ülkelerde 31 Aralık’ı 1 Ocak’a bağlayan geceye denmektedir. Günümüzde, çoğu ülke fiili olarak Miladi takvimini kullandığı için, Yılbaşı, dünyanın en ünlü resmî tatilleri arasındadır, genellikle yeni yıla girildiği andan itibaren gece yarısı havai fişeklerle kutlanır. Diğer küresel Yılbaşı gelenekleri arasında yeni yıl kararları almak ve kişinin arkadaşlarını ve ailesini araması yer alır.

Kaynak: uykudan.com

Bir cevap yazın